Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče doma a ulehčení

16.5.2016 | Marcela

Dobrý den,
potřebovali bychom poradit. Maminka se už dlouhou dobu stará o manžela, který je ležák. Amputace nohy v mládí a těžké postižení srdce a mnohocetne infarkty a mrtvice. Manžel používá už pouze pleny má vývod moče které je velkým problémem neustále protika moč a je to i neustále prevlikani a praní. Myslím že by bylo nutné aby si maminka odpočinula už i její síly jsou malé. Na vše je sama a manžel je i dementní. Na čas do Ldn nechce. Jaké jsou možnosti nějaké dovolené?? Co může udělat byli bychom i soukrome péči pro manžela zaplatit. Dekuji za pomocnou řadu.

Jestliže maminka nechce předat svého manžela do LDN, či do jiné ústavní péče, tak je třeba zajistit pomoc jí, formou terénní služby. Převážná většina dotazů v poradně se týká této problematiky, je vhodné přečíst si především je. Podívejte se na odpovědi obsahující "pečovatelská služba, home care, příspěvek na péči". TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: