Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče

31.3.2016 | Paja

Mám maminku 89let, má stařeckou demenci a Aizhamrovu chorobu,je dobré aby maminka střídala prostředí, sociální ústav, k bratrovi na týden, u sestry na 3 dny a 3 dny u mě.Nevím jestli děláme dobře? Děkuji za odpověď.

Je otázkou míra postižení demencí Alzheimerova typu. Odezvu rychlých přesunů na psychický stav vidíte sami, jak maminka na třídenní pobyty a přesunu reaguje. A podle toho přizpůsobujete či budete reagovat na další přesun. Že je teoreticky nevhodný, asi sami vnímate. Předpokládám, že ani vy byste nechtěla být takto přesouvána, bez ohledu na postižení. Přístup hraničí se špatným zacházením se starým, postiženým člověkem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: