Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pece

17.2.2016 | Kuthanova

Dobry den.Mam maminku po mrtvici lezi uz 15 mesicu.Je ochrnuta na polovinu tela.Chtela bych ji jeste doprat neco jineho nez jen lezet.Kde hledat nejake lazne nebo cviceni.Rekreaci atd...Ona bez pomoci se neposadi jen lezi. Je z Kladna dekuji

Zkuste zvážit, jak probíhá lázeňská léčba, zda by ji s vaší pomocí mohla maminka absolvovat, zda se jedná o reálnou formu pomoci. Proberte s jejím ošetřujícím lékařem spíše možnosti rehabilitace a především vhodné cviky, možnosti měnění poloh. Vše je vhodné probrat prakticky s rehabilitační sestrou, zvážit vhodné pomůcky. A taky kontaktovat svépomocnou skupinu věnující se stavům po CMP, /nevím bohužel o žádné v Kladně, ale lze telefonicky konzultovat jinde/, podívat se na internet například http://www.penzista.net/zdravi/choroby-starnuti/2693-eove-poruchy-po-cevni-mozkove-pihod. A především zdravotně sociální okolnosti za jakých se lze do činností zapojit. Lze si půjčit s danou tématikou i videokazety. Příspěvek na péči předpokládám, že máte vyřešený. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: