Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Parkinsonik a změny nálad

12.1.2018 | Liba

Dobrý den, maminka o.kterou pečuji trpí Parkinsonovou chorobou. Poslední dobou u ní pozoruji prudké změny nálad. Z dobré nálady je v podstatě během vteřiny nálada špatná, kdy je schop ná vyčíst mi i to že kytce upadl list. Nejhorší je že nikdy nejde poznat kdy k této změnelě dojde. Je tato situace spojena s Parkinsonem nebo je to projev něčeho horšího? Děkuji.

Nově se objevující změny nálad nemusí být v souvislosti s žádnou tělesnou chorobou, je věcí úvahy, zda se nejedná o zvýraznění dříve přítomných rysů. Nevíme, kolik je mamince let, jak žila dříve, jak teď. Na vaši otázku nelze dát jednoznačnou odpověď. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: