Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Paranoia

6.10.2014 | Olga Huňáčková

Dobrý den, moje maminka zřejmě trpí schizofrenní paranoiou, podle jejích stížností na souseda (žádný tam nebydlí) hrubě mu nadává, křičí, tluče do zdí, je přesvědčená, že jí krade elektřinu....Sousedé nás neustále tlačí do nějakého řešení, ale maminka k lékaři (psychiatrovi) nechce s tím, že je zdravá. Dokonce mne i mého bratra vykázala z bytu, když jsme se snažili ji přesvědčit, aby šla s námi na vyšetření. Nevíme si rady, jakým způsobem situaci řešit. Maminka je jinak vcelku zdravá, jen bere půl prášku na tlak. Je jí 83 let, mluví souvisle, je naprosto soběstačná, čistotná, ale bludy a halucinace ji stále více pronásledují. Nevíme si s bratrem rady. Nejede k nám ani na návštěvu, ani nás vlastně nemusí vidět. Děkuji za radu.

Bylo by vhodné dohovořit se s praktickým lékařem maminky ohledně návštěvní služby, či s pohotovostí v místě jejího bydliště. V akutním stavu mohou volat pohotovost i sousedi (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: