Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


panaroidní člověk

29.8.2011 | Bob

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, co to znamená když je člověk panaroidní. Nikdy jsem se s tím to slovem nesetkal a nemám potuchy co to znamená. Má pžítelkyně mi osobě řekla, že je paranoidní a že se nějak léčí ale nevím co to znamená.
Napište mi to prosím a imeil.
Děkuji moc za radu.
Bob

Paranoidní - znamená zvýšeně vztahovačný, běžné podněty vztahuje ke své osobě. Je otázkou, do jaké míry vztahovačnost vstupuje do života vaší přítelkyně, při léčbě nemusí být žádná výraznější nápadnost přítomna.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: