Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


ověřování plné moci k vyzvedání starobního důchodu těřce nemocného manžela

18.2.2019 | Alena Demlová

Dobrý večer, prosím Vás o odpověď na můj dotaz: těžce nemocný manžel sepsal plnou moc, kterou mne opravňuje vyzvedávat jeho starobní důchod u přepážky naší pošty. Legalizaci našich podpisů v plné moci jsme úředně ověřili na příslušné poště s logem Czech Point. Ptám se, jestli je tento způsob ověření na rovnocenné úrovni jako např. na městském úřadě ři u notáře? Postupovali jsme přesně podle právníka, všem po půl roce mi dnes vedoucí místní pobočky odmítla důchod vydat, cit. nějaká pošta (míněna pošta s Cz P nemá co ověřovat a dávat razítko. Musela jsem jinak ležícího manžela dovést k pobočce, aby sám důchod převzal. Podle informací na Vašich webových stránkách jsem přesvědčena, že vedoucí nepostupovala správně. Děkuji za odpověď. Demlová

Bylo by vhodnější ověřit si nedorozumění u notáře. Vidíte zatím "moc" vedoucí. Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: