Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


otec parkinsonik odmítá pečovatelku

30.7.2019 | Lenka Čurdová

Dobrý den,
mému otci je 77 let a zhruba 10 let se léčí s Parkinsonovou nemocí. Žije sám od 35 let, kdy se s mojí matkou rozvedli. Jeho nemoc se poslední rok hodně zhoršila, pády,halucinace, nemůže třeba někdy vstát,rozejít se, někdy mu nejde obléci se atd. S bratrem se o něj staráme, denně za ním chodíme,nakupujeme,vaříme, nutíme ho umýt se 1x týdně apod. Domluvila jsem pečovatelku a dovoz obědů přes týden a bylo zle. Vysvětlovala jsem,že už potřebujeme pomoc my jeho děti 51 a 56 let a máme také své děti a vnoučata, pracujeme, maminka se znovu vdala a už nežije a já mám i nevlastního otce, který mi víc v životě pomohl než vlastní(ten nás navštěvoval pouze na oslavy svátků a narozenin), prostě že je třeba již pomoc zvenčí. Otec odmítá i příspěvek na péči a přitom my vše platíme ze svého. Pomohl by nějaký psycholog? nevím si rady, on to vždy uzavře odmítavě a tak nic bez jeho souhlasu nejde zařídit. Nakonec řekne, že se o sebe staral sám 50 let a že to tak bude zas dělat a pak třeba druhý den ležel při mém příchodu na zemi v obýváku a když přijela záchranka,tak mě vyhubovali jak můžeme tak nemocného člověka nechat bydlet samotného, ale co tedy dělat? Je to hrozný stres.

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna 2019 skončila


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: