Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


otec parkinsonik odmítá pečovatelku

30.7.2019 | Lenka Čurdová

Dobrý den,
mému otci je 77 let a zhruba 10 let se léčí s Parkinsonovou nemocí. Žije sám od 35 let, kdy se s mojí matkou rozvedli. Jeho nemoc se poslední rok hodně zhoršila, pády,halucinace, nemůže třeba někdy vstát,rozejít se, někdy mu nejde obléci se atd. S bratrem se o něj staráme, denně za ním chodíme,nakupujeme,vaříme, nutíme ho umýt se 1x týdně apod. Domluvila jsem pečovatelku a dovoz obědů přes týden a bylo zle. Vysvětlovala jsem,že už potřebujeme pomoc my jeho děti 51 a 56 let a máme také své děti a vnoučata, pracujeme, maminka se znovu vdala a už nežije a já mám i nevlastního otce, který mi víc v životě pomohl než vlastní(ten nás navštěvoval pouze na oslavy svátků a narozenin), prostě že je třeba již pomoc zvenčí. Otec odmítá i příspěvek na péči a přitom my vše platíme ze svého. Pomohl by nějaký psycholog? nevím si rady, on to vždy uzavře odmítavě a tak nic bez jeho souhlasu nejde zařídit. Nakonec řekne, že se o sebe staral sám 50 let a že to tak bude zas dělat a pak třeba druhý den ležel při mém příchodu na zemi v obýváku a když přijela záchranka,tak mě vyhubovali jak můžeme tak nemocného člověka nechat bydlet samotného, ale co tedy dělat? Je to hrozný stres.

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna 2019 skončila


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: