Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Otec je nwmocny

29.12.2017 | Olga

Dobrý den, chtěla bych vas požádat o radu, otci jr 65 let, je to rok co mu zemřela žena se kterou ma dvě nezletilé děti, (8 a 9) let. Otec ma poruchu stability a přidala se mu do toho stařecká demence, nevím v jakém stadiu je, každopádně ma výpadky krátkodobé paměti. Je to pár dnů, co upadl a zlomil si krček, takze je momentálně v nemocnici. Nevím jak postupovat dál, kde zjistit jestli má nárok na pecovatelku atd.

Domluvte se nejdřív s ošetřujícím lékařem tatínka v nemocnici, jak hodnotí jeho tělesný i duševní stav a prognózu. Co se týká pečovatelky, záleží na postiženém a jeho rodině, zda chtějí zajistit péči pomocí placené pečovatelské služby včetně obědů, či ji zajistí z vlastních zdrojů. Přečtěte si, prosím, odpovědi na podobné dotazy. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: