Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


otázka

5.2.2011 | petr

jak mam donutit matku do domva důchodců má alzheimrovu chorobu a je to čím dál horší doktorka není schopna ji vyléčit.ja uz to s ní doma nezvládám a sám začínám mít zdravotní problémy a to velice vážné.když jí řeknu že to tam bude pro ní lepší tak se rozbrečí a je to těšké jí pak přesvedčovat.když musím jít do práce tak jí musím pripoutat k topení a nekdy je bez jidla i tři dny privazana k topeni mam totiž strach aby neco nepodpalila a pod.i ja už začínám uvažovat o sebevraždě.

Obávám se, že zatím o domovech nemáte dost informací. Vaše maminka nemůže být přijat do běžného domova pro seniory. Postižení se syndromem demence potřebují jiný režim a ten je zajištěn v domovech pro osoby se specifickými potřebami. Nemoc je neléčitelná, její průběh může paní doktorka jen zmírnit. Měl byste se s ni urychleně domluvit o dalším postupu, neboť připoutání k topení a nepodání stravy je hrubý trestní čin! Nevím, kde bydlíte, ale pomoci vám může pečovatelská služba, denní centrum, můžete si dát inzerát - hledáte pečovatelku, otázky probrat se zdravotně sociálním odborem či kontaktovat Alzheimerovskou společnost. Příspěvek na péči snad máte vyřešený.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: