Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Osoba se znaky schizofrenie pečuje o schizofreničku

16.3.2011 | David

Dobrý den, máme v paneláku příklad syna, který pečuje o nemocnou matku - schizofreničku. V poslední době začal tento soused vykazovat podle nás rovněž znaky schizofrenie - na internetu se pravidelně vydává za jiné osoby, třeba si vytvořil stovku facebookových profilů, zasílá také mnoháým občanům nenávistné e-maily pod cizími jmény. Protože jinak není úplně hloupý a rozumí počítačům, tak se nabourává do cizích systémů a posílá přes maily cizích lidí informace, ze kterých má prospěch. Bojíme se, že je právně nepostižitelný. Samozřejmě se obáváme, že v tomto stavu ostatně ani nemůže pečovat o svou matku. Značně už znepříjemňuje chod našeho menšího města. Proto chceme vědět, zda je opravdu schizofrenik a jak méme postupovat.

Nebyla bych si tak úplně jista vaší hypotézou o souvislostech kriminálního činu počítačového pirátství s neschopností pečovat o matku s diagnózou schizofrenie. Mimochodem, jak jste objevil, že se nabourává do cizích systémů a posílá přes maily cizích lidí informace, ze kterých má prospěch a jedná se o vašeho souseda? Pokud máte věrohodné informace o trestném činu můžete podat trestní oznámení a další bude již v rukou policie a soudu. A řešit jeho případnou duševní poruchu při páchání trestné činnosti.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: