Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opuštěný děda

1.3.2016 | M. Pejchalova

Jde pomoci dědovi, u kterého si myslím, že ho babička mnoho let týrala a momentálně se rozhodla od něj žít odděleně? Děda je po prodělané nemoci velmi slabý a křehký, neustále se obviňuje, že svojí nemocí způsobil babičce potíže (před tím o ni až do letošního ledna osobně sám pečoval, protože babička nevidí a nesmí nic dělat).
Děda je velmi skromný a nekonfliktní, snaží se být co nejvíc samostatný, ale potřebuje celodenní dopomoc a péči. Já na něm vidím, že se trápí, asi se i bojí smrti, chce ještě žít, ale jako kdyby nevěděl, jestli bez babičky smí/chce/jak to udělat.
Má zažádáno do DD v mojí blízkosti,kde bychom s ním mohli trávit čas, brát ho na návštěvu atd, on by si to tak přál, ale s babičkou vedle sebe, ta ho ale už opustila a jde do domova Palata.
Jak mu mám pomoci? Myslíte si, že by mu mohl pomoci psychiatr nebo psycholog?

Do Palaty nemohou jít společně? Babička jej skutečně odmítá? Zvažte, co si přeje dědeček, což by mělo mít přednost i před vaší sebelépe míněným přáním. Babičku chce mít vedle sebe.... TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: