Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


opiátové náplasti proti bolesti

23.8.2012 | Lucie Hubáčková

Dobrý den, moje babička je hospitalisována na oddělení sociálních lůžek FN Plzeň. Užívá náplasti na bolest Matrifen 75mg. Na tomto oddělení nás ale informovali, že tento lék předepisovat nemohou. V centru pro lébu bolesti nám tvrdí opak. Takže výsledkem je, že my jako rodina budeme schánět /protizákonně/ náplasti po někom, kdo je již nepotřebuje??? Pokud se náplasti přestanou dávat, čekají moji babičku abstinenční příznaky. Jaký je v tomto problému návod k rozklíčování situace? Osobně se totiž domnívám, že sociální lůžka mají problém s možným postihem pojišťovny - překročení nějakého limitu? Opiáty může přece podle zákona předepsat každý lékař.

Odpověď spěchá, náplasti dochází!

Děkuji za odpověď, s pozdravem Lucie Hubáčková.

Užívání náplastí na oddělení sociálních lůžek FN Plzeň a její platbu je potřeba zcela věcně konzultovat s revizním lékařem.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: