Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opatrovníkem dospělé osoby

25.3.2013 | Hana

Moje babička je dlouhodobě připoutaná na lůžko a začala ztrácet pamět a občás má vidiny. Mohla bych se stát jejím opatrovníkem? Zajímá mě zda to obnáší i placení jejích dluhů z jejích peněz a kdyby se sní něco stalo zda to přechází na mě. Děkuji Hanka

Podá-li někdo podnět k soudu ohledně omezení způsobilosti k právním úkonům u vaší babičky a to skutečně dle všech náležitostí proběhne s tím, že bude stanoven opatrovník, tak to možné je. Opatrovník pomáhá splácet dluhy z peněz svěřené osoby. Budete-li případnou dědičkou majetku vaší babičky, přecházejí i dluhy na vás. Je však otázkou, zda nedojde v obou rolích ke střetu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: