Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opatrovník versus pečující

26.11.2021 | Jana Anežka Ladislavová

Dobrý den. Starám se již delší dobu o ležící maminku, která pobírá příspěvek na péči, resp. pro nemožnost přebírání maminkou mi Úřad práce tento příspěvek posílá na účet. Požádala jsem o opatrovnictví, okresní soud o tom rozhodl a maminka se také vyjádřila, že chce abych to byla já. Moje sestra, která ji navštěvovala zřídka však s rozsudkem nesouhlasí a odvolala se. Chci se čistě teoreticky zeptat, zda po zvrácení rozsudku může úřad práce posílat příspěvek na péči mojí sestře, ačkoliv o maminku budu pečovat stále já? Děkuji za odpověď.

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: