Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


opatrovník o nesvěprávnou osobu-žádost o příspěvek

6.2.2017 | Eliška

Dobrý den, od roku 2012 jsem stanovena soudem opatrovníkem švagra, kterému je v současné době 62 let. V roce 2015 po smrti matky začal pít, neboť zůstal sám. V roce 2011 se jeho stav zhoršil a musel být několikrát hospitalizován na Psychiatrii.Bylo zjištěno, že se jedná o těžké postižení psych. integrity na podkladě ethylickem přidatná somatická echy. problematika. Stav neovlivnitelbý, zbaven zůsobilosti k právním úkonům. Od roku 2012 dojíždím za švagrem dvakrát týdně tj. 30 km -94 Kč , v sobotu autem neboť je špatné spojení. Měsíčně je to 1000 Kč.Švagrovi nakupuji, uklízím, peru.. Zajistili jsme nový záchod, odpad, novou střechu neboť mu do domku teklo.Střecha stála 160000 Kč jeho poslední úspory. Domek je v nehygienickém stavu a potřebuje hodně oprav.Švagr má invalidní důchod 12604 Kč což pokryje inkaso a osobní potřeba.Píši to proto, že jsem požádala o příspěvek na péči , bylo mi přiznáno 880 Kč které nepokryjí ani dojíždění. Příspěvek byl přiznán ve výši z důvodu zvládat jen 3 nebo 4 základní potřeby.Při kontrole soc. pracovnicí si švagr vzal lék proti depresím a byl z někdo jiný. Ve skutečnosti se mnou nemluví, lidí se straní a nesnáši lidi.Chci proti rozhodnutí ˇUřadu práce podat odvolání podala jsem žádost září 2016. Nevím jak odvolání podat - důvod. Finančně pomáhat nemůžeme, s manželem jsme v důchodu a náš důchod stačí na inkaso ,životní potřeby, opravy domku. Děkuji

Stránky pečující koncem ledna 2017 skončily


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: