Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opatrovnictví seniora

22.4.2010 | Vicena

Prosím o informaci, jak se mohu stát opatrovnicí mého otce, seniora, který má 88 let. Zatím je duševně i tělesně v pořádku, chceme však mít možnost jednat v jeho zájmu v případě, kdyby se zdravotní stav náhle zhoršil. Otec s tím souhlasí. Mám dvě sestrym, je možné něco jako společné opatrovnictví?

Není mi zcela jasné, jak si představujete opatrovnictví, je-li váš tatínek fit. Můžete však u notáře sepsat dohodu, smlouvu..., že případě nutnosti, při zhoršení zdravotního stavu, zajistíte potřebné a budete jednat v jeho zájmu. Bližší vám sdělí notář.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: