Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


opatrovnictví-osoba blízká(ne příbuzný)

14.9.2011 | Andrea Škrobáková

Mám známou-přes 80let.Zemřela jí dcera na rakovinu,nechce se jí do domova důch.-je celkem soběstačná-pomáhá jí trošku zaměstnaná sousedka.kdybych jí chtěla dělat opatrovníka,aby nemusela do domova,pokud to už nebude zvládat sama,dostanu na ni peníze?Pomáhám jí i tak,ale jsem nezaměstnaná,mám 2 děti a peníze potřebuji.Děkuji.Škrobáková Andrea-Rožnov p.R.

Vaše známá, jak sama píšete je celkem soběstačná a pomáhá jí trošku sousedka. Z jakého důvodu by měla mít opatrovníka? Ten se ustanovuje v případě, že postižený trpí závažnou progresivní duševní poruchou a to soudem. Což zřejmě nemáte na mysli. Finanční problematiku může vaše známá řešit zažádáním o příspěvek na péči, což je vhodné přečíst si v našich nejčastějších otázkach. V případě, byl by jí přiznán, určí, kdo se o ní bude starat a koho bude platit.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: