Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


opatrovnictví

14.7.2011 | Marie

Dobrý den, mám dotaz ohledně opatrovnictví. Moje sousedka má dceru, která je omezená v způsobilosti k právním úkonům, jelikož je opatrovnice těžce nemocna a nemůže dále vykonávat tuto funkci, co má dělat?Má se zřeknout opatrovnictví a navrhnout nového opatrovníka,, o kterém ví, že je schopen finkci opatrovníka vykonávat.
Děkuji za odpověď

S návrhem je potřeba obrátit na opatrovnický soud, kde je opatrovnice vedena a tuto skutečnost tam sdělit.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: