Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opatrovnictvi..,

13.3.2012 | Přemysl Iskerka

Dobry den,moje matka momentalne lezi jiz cca.tyden v komatu po tezke mozkove prihode,je ji 58 let a zijeme spolecne v jedne domacnosti.Mama ma samozrejme bankovni ucet,kde ji chodi invalidni duchod a z toho se hradi najem+3 jeji uvery.Tim,ze to prislo necekane,tak samozrejme plnou moc od ni nemam a tim padem prakticky nemohu nic za ni vyridit na uredech,v bance atd.Jak mam prosim postupovat

Požádáte o lékařskou zprávu v jakém stavu se nachází vaše maminka, je otázkou jak ošetřující lékař vidí situaci do nejbližší budoucnosti a výhledově vůbec. Zda nedat podnět soudu k omezení způsobilosti k právním úkonům. A s podnětem soudu začít jednat s bankovními ústavy, u nichž maminka splácí úvěr se domluvit o dalším postupu. Podobně s nájmem. O invalidní důchod maminka nepřijde.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: