Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opatrovnictví

28.11.2012 | Buchtová Marcela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jak postupovat: Otec je po CMP, velice špatně chodí, je odkázaný povětšinou na péči druhých. V domácnosti je s ním starší bratr a já(dcera). Manželka mu letos zemřela, takže většinu dne je s ním bratr. Já chodím do práce, bratr je nezaměstnaný. Lze požádat o nějaké opatrovnictví nebo tak něco? Kdyby měl jít bratr nyní do práce, museli bychom asi otce vozit do nějakého zařízení na denní pobyt....
Děkuji za odpověď.

Zřejmě chcete finanční podporu pro vašeho staršího bratra, který se o tatínka stará. Podívejte se do Nejčastějších otázek na příspěvek na péči, o který by mohl s tatínkem zažádat. Opatrovnictví je právní pojem, který je o něčem jiném. Pokud projevíte zájem, můžete jej vyhledat v našem vyhledavači, abyste si ujasnila, s čím je spojen.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: