Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


opatrovnictví

26.1.2013 | Aneta

Dorý den, jsem na mateřské dovolené a mám 87 letého dědečka, který žije v domě s pečovatelskou službou. Špatně se pohybuje a tak mu nakupuji, peru a o víkendech vařím. Právě mu ještě zjistili cukrovku a musí si dvakrát denně píchat inzulín, což sám nedokáže, takže za ním musím chodit mu jej píchat. Zajímalo by mně, jestli mám možnost si zažádat o příspěvek i přesto, že s námi nebydlí. Moc děkuji za odpověď

Váš 87 letý dědeček, který žije v domě s pečovatelskou službou, by měl mít na doporučení svého praktického lékaře na píchání inzulinu spíše zavedenou domácí zdravotní péči, hrazenou ze zdravotního pojištění. Ostatní může dědeček zajistit zažádáním příspěvku na péči a z něj vás hradit.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: