Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opatrovnictví

9.5.2017 | Tania Mochová

Dobrý den, tchán 72 let po úrazu hlavy s krvácením do mozku je dlouhodobě odkázán na pomoc druhé osoby. Po ročních pobytech v LDN a následně umístěn do DD manžel rozhodl, že se o otce postará. Od 15.3. máme tatínka doma a pečujeme o něj 24 h denně. Plně jsme zhojili dekubit 4. stupně a celkově začal prospívat. Jeho druhý syn z třetího manželství podal návrh k soudu o určení opatrovnictví s tím, že opatrovníkem chce být on. V tuto chvíli probíhá dost šikanózní sociální šetření u nás v rodině. Bratr své podání přehodnotit nechce. Jde o to, že tchán jemu daroval dům, kde má věcné břemeno užívání a bratr toto opatření potřebuje zrušit z důvodu prodeje nemovitosti. Je možné, že by rozhodl soud o opatrovnictví tak, jak požádal? O otce jeví zájem 1x za 3 týdny. Do domova kde ho umístil nedocházel, neprojevoval zájem, nekoupil mu z tchánových peněz žádné léčivé masti, náplasti, které by jeho utrpení z dekubitu odstranily, nestaral se o to, jak je o tchána postaráno - naprosto nevhodné zařízení pro klienta s takovým postižením. Bratrovi jde evidentně o peníze. Je možné, že soud rozhodne v bratrův prospěch? Jde o to, že jako opatrovník musí podepisovat různé žádosti a souhlasy u lékařů a kdybych měla čekat na jeho podpis, pravděpodobně bychom se nedočkali. Děkuji.

Své stanovisko a popis situace můžete sdělit soudu, už především proto, že jste to vy, u koho tchán je a staráte se o něj spolu s manželem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: