Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


opatrovnictví

30.5.2016 | Jiroušková

Přítel má nemocnou maminku-alzhaimrem-v léčebném ústavu pro tyto pacienty.Byl ustanoven jejím opatrovníkem.Má 2 sourozence.Za maminkou jezdí nejvíce přítel,jeden sourozenec skoro nejezdí.Jak to bude s dědictvím?Bude zvýhodněn?Odemne tato otázka zní hloupě a vypočítavě,jen bych chtěla pomoci příteli.Děkuji za odpověd.

Samotné ustavení opatrovníkem nezakládá zvýhodnění v oblastí dědictví, ani s tím nesouvisí. Maminka vašeho přítele mohla, ještě když byla zdravá, napsat poslední vůli. Není-li tomu tak, pak v první linii dědí děti. Je pak věcí dohody, či sporu, jak se situace bude dál vyvíjet. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: