Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Opatrování otce

25.4.2013 | Buchtová Marcela

Dobrý den, můj otec je po mozkové mrtvici, pohybuje se pomocí inv. vozíku, ale potřebuje dohled - léky, uložení do postele, pomoc při hygieně atp. S otcem bydlí ještě bratr a já. Staráme se o otce střídavě.Ovšem já se budu brzy stěhovat, tak teď řeším, co s otcem. Bratr je v částečném invalidním důchodu, chodí na úřad práce. Ovšem kdyby měl jít někam do zaměstnání, byl by to asi problém. Otec jezdí 3x týdně do centra pro seniory - od 8 do 15 hod., takže v tuto dobu je o něj postaráno. Myslím, že kdyby bratr chodil ještě do práce, pravděpodobně by to nezvládal. Léčí se na psychiatrii a větší zátěž by asi nesnesl. Dá se třeba někde zažádat o opatrování člena rodiny nebo jak to nazvat? Podotýkám, že příspěvek otec dostává. Děkuji za odpověď.

Z příspěvku na péči, či z jiných finančních rodinných zdrojů lze zajistit pečující, který bude pomáhat s dohledem u vašeho otce. Jak profesionální - pečovatelskou službu nebo si dát inzerát na soukromou pomoc. Pro inspiraci, jak to řeší ostatní se podívejte se do naší inzerce i do naší poradny.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: