Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


omezení svéprávnosti k finančním úkonům

11.11.2013 | Věra Švihlíková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné omezit svéprávnost k finančním úkonům u staršího člověka. Mamince je přes 70 let, má půjčky, důchod ji již na splácení nestačí, řešili jsme s bratrem exekuci a pomáháme splácet,ale neřekne nám co vše ještě platí. Upomínky vyhazuje a dopisy od soudu ani nečte, na nás se obrátí až když dojde k nejhoršímu s prosbou o peníze. Ráda bych si maminku vzala k sobě, ale bojíme se jak daleko to může ještě zajít, nebudeme moci další dluhy splácet. Děkuji za odpověď.

Samozřejmě, že při indikovaných projevech duševní choroby lze na základě soudem stanoveného znaleckého zkoumání omezit způsobilost. Zadejte si ve vyhledávači klíčová slova.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: