Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Odmítání péče a lékařské pomoci

27.10.2021 | Eva

Dobrý den. Máme tatínka r.1950. V r.2016 byl operován "prostatektomie". Od té doby trpí inkontinencí. V r.2020 operace kyčelního kloubu a zvýšení inkontinence, a první známky demence. Otec žil s maminkou. Maminka ale zemřela a nyní se staráme jen o tatínka. Odmítá odbornou pomoc. Jednou jsme byli na psychiatrii, kde se otec snažil myslet. Doma ale není schopen fungovat. Hygiena, jídlo, péče o sebe, neví, co jsme mu řekli, nepamatuje si, zda jedl. Ale je silný kuřák. Tohle umí dokonale. Když jde na WC, v sedě močí, vždy mimo mísu. Vysvětlili jsme mu, ať se srovná a trefil se do mísy...nic nic nic... Už nevím, jak k němu promlouvat. Léky nejí. Jak mohu pomocí?? Aby si dal říct? Sama jsem po onkologické léčbě a nechci pobývat v zakouřené domácnosti a ničit si zdraví, když otec nemá zájem se o sebe postarat. Přičítá to demenci... tu ale psychiatr viděl minimálně. Ovšem doma ji vidím jako závažný stav. Kdy je otec vlastně vystaven riziku...

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: