Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


odmítání nemocnice

5.5.2013 | Zuzana

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli je možno dostat do nemocnice starého člověka i proti jeho vůli. Dědovi je 86 let má problémy se zavodněním (už jednou byl kvůli toho v nemocnici, kde mu pomohli). Avšak tentokrát odmítá odvoz do nemocnice a chce zůstat doma. Jeho stav se ale den ode dne zhoršuje, není už ani schopen jít na záchod, nejí a nepije a pro rodinu je to velmi psychicky i fyzicky vysilující. Všichni si uvědomují, že pokud do nemocnice nepůjde tak v brzké době zemře v hrozném stavu, ale přesto že ho všichni přemlouvají tak do nemocnice dobrovolně nepůjde. Máme i vyřízeny papíry k okamžitému převozu, avšak chybí k tomu jeho souhlas. Je možno za takového stavu rozhodnout o přemístění do nemocnice i bez jeho souhlasu?
Děkuji za odpověď.
Zuzana M.

Pokud se jedná o svobodné rozhodnutí starého člověka, není pod vlivem duševní poruchy, tak se jedná o jeho dobrovolnou volbu. Bez ohledu na věk. Chce zůstat doma a to je třeba respektovat. Zavodnit lze i v domácí péči s pomocí domácí zdravotní péče Home care a praktického lékaře.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: