Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


odmítání jídla

20.9.2016 | Libuše Suchá

Dobrý den,matce je 91 let a poslední měsíc nechce prakticky nic jíst. Její denní příjem energie odpovídá asi 300 kcal. prý nemá hlad ani chuť.Jak ji přesvědčit, případně co jí dát, aby se stav zlepšil? Děkuji za odpověď, Suchá.

Z dotazu není jasné, jak maminka na tom byla dříve, zda je štíhlá či silná, zda se jedná o náhlou změnu nebo postupnou... Pití je pro člověka podstatnější, stravu lze nahradit v daném případě i nutridrinky, lze vybrat chut i do slana. Uvažte, jak a kolik maminka nachodí. Jaké další léky užívá. /TT/


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: