Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


o co vše mohu žádat

26.10.2011 | Kateřina

Dobrý den, jsem na rodičaku se synem a od srpna 2011 pečuji o strýce, který je ZTP asi 25let po težké autonehodě. Ješte jsme nedostali vyrozumění zda dostanu nějaké peníze. V srpnu měl infarkt i mrtvičku a po 10 dnech v nemocnici nám ho poslali domů. Chtěla bych žádat o příspěvek na auto, jedno už mám na něj koupené, ale v prosinci nám končí technická. Problém: strýc pouze sedí nebo leží a pouze 7-10x za den jde na záchod pár kroků a to je dosti dřina - musím mu pomoci. Strašně špatně chodí teda pajdá a má skoro nepohyblivou pravou ruku a dostat ho do sprchového koutu je nadlický úkol. s jídlem, chůzí prostě se vším mu musím pomoci a hrozně špatne mluví - takže domluva s ním je jak s ročním dítětem!!! Náš doktor tam byl za celou dobu jen 1x po urgování a napsal pouze léky a plíny jinak žádný zájem. Můžete mi něco poradit co dělat a jestli by jsme meli nárok na to auto. A má nárok od pojišťovny VZP na nějaké kosmetické přípravky, lůžko a jiné...plíny jak často nechat napsat??
Napíšu to hnusně ale doktor je neschopnej!!! měl by napsat rehabilitace či podobné??
Moc děkuji za odpověď, jsme bezradní.

Z vašeho příspěvku nevyplývá, kdy jste se strýcem žádali příspěvek na péči a kolik dostává. Jak byl objektivně hodnocený. Jestliže nejste spokojeni s ošetřujícím lékařem, můžete jej změnit, po dohodě a se souhlasem s vámi vybraným doktorem. Problematiku auta je vhodné pročíst na stránkách http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/prispevek-na-nakup-automobilu-a-provoz/-prispevek-na-auto-5857.html , jsou velmi hezky připravené a aktualizované. Předpis plenek je v kompetenci ve vašem případě jak praktického lékaře, tak neurologa dle míry postižení, /z příspěvku nevyplývá/ podle ní se stanoví množství i četnost předpisu. Podrobný rozklad patologické inkontinence najdete na http://mepro.cz/rozdeleni-dle-vzp-p1224171237.html


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: