Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nonstop péče

12.6.2017 | Dita Mrvikova

Dobrý den, píší spíše za moji maminku 55 let, která se stará o babičku 83 let. Babička před 3 týdny upadla a rozsekla si hlavu o topení, nic vážného se ji nestalo, byla 2 dny v nemocnici a nyní je doma, kde se o ni stará moje maminka 24 hodin denně . Babička má od te doby strach byt doslova na minutu sama a chodit. Každý den k ni dochází rehabilitacni sestra se kterou tedy hodinu chodí ale když s ji pak chce chodit maminka odmítá. Mamka je psychicky úplně na dně, babička odmítá byt sama i jen 5 minut, tvrdí ze by to nezvládla ze má něco s mozkem. Nyní má Mamka ošetřování ale neví si rady jak dal, babička sama byt nemůže a Mamka do práce chodit musí. Několikrát jsme babičce vysvětlovaly a je ji to jedno, ze Mamka vlastně vůbec nežije a nikam nemůže. Nic babičku nezajímá a chce proste jen aby s ni Mamka byla nonstop což není v lidských silách .. nevím co mam dělat ale toto mamku psychicky úplně odrovna .

Mrkněte se podobné až identické dotazy a odpovědi na ně. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: