Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nezvládneme již pečovat o nemocného demencí

7.4.2017 | Petea Wagnerová

Dobrý den.Má matka již 3 rokem pečuje o svého 72 letého manžela,který má těžkou demenci a další přidružené nemoci(i nemoc prostaty).Manžel jí neustále odchází z bytu,přeztože špatně chodí , všude padá.!!!Nechce kromě sladkého jídla jinou stravu..vše plive kolem sebe.Provádí neskutečné strašidelné věci.Močí a kálí,kde chce.Ani inkontinentní pomůcky nám nepomáhají řešit tuto situaci.Dokáže celé noci nespat..někdy usne až ve 0.4.00hod ráno po věčném štrachání..padání..poroučení .!!Matka v noci budí sousedy,aby jí pomohly nějak zvednout manžela.Často ale těžkého manžela zvedá sama..Při zvedání si zlomila obratle a byla hospitalizovaná v nemocnici.S rodinou jsme pomáhali s péčí my.Matka nemůže manžela ošetřovat.Jsme vyčerpaní všichni.Manžel po pádech přez den leží a tím se mu dělají proleženiny na kyčli.Ošetřujeme je,ale častá inkontinence léčbu znemožňuje.Manžel odmítá k lékaři.Nadává..stresuje matku.Ona to již nezvládá.Manžel nemůže být bez dohledu.Musíme do nemocnice na pohotovost ..pomoc ošetřit dekubity.Co dále😢..momocte

Zajistit ústavní péči, domluvit se s jeho ošetřujícím lékařem, kam by umistění doporučoval. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: