Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nezvladatelný

10.4.2016 | Michaela Pánková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na problém, který nám doma nastal. Moje maminka se stará o mou devadesátiletou babičku, kterou již nemůže nechat ani chvíli samotnou, protože nám utíká, trpí halucinacemi a celkovou zmateností ... do toho maminky bratr, který u nás také žije dostal mrtvici (je mu 65 let a pobíral invalidní důchod, který mu byl udělen na základě nádoru na plicích před pár lety, nádor byl nezhoubný, ale přišel o kus plic) a byl přeložen na LDN do Třebíčské nemocnice, je celkově nezvladatelný po této mozkové příhodě, utíká, močí po nemocnici, křičí a nemůže mluvit ... na tomto oddělení nám sdělili, že si ho tam můžou nechat pouze tři měsíce a pak že musí domů, ale že v Třebíčské nemocnici ho tam nechají pouze měsíc (což jsme moc nepochopili) přijde nám že nám ho za každou cenu chtějí dát domů ... což my bychom nezvládli, protože už tu máme babičku, která vyžaduje péči celý den, do toho máme doma kojence a nepřipadá v úvahu abychom zvládli takto postiženého doma ... nikdo nám ale neřekl kam bychom strýce měli umístit ... a jak postupovat. Prosím o radu kam a kde se ptát a jestli je vážně pravda, že jinam než zpátky domů jít strýc nemůže? copak nejsou příslušné ústavy????

Zkuste se domluvit nejdřív s obvodním lékařem vaší babičky a především s ošetřujícím lékařem na LDN o dalším řešení, o psychiatrickém konsiliu a farmakologické úpravě stavu. Ošetřující lékař je motivován samozřejmě na prvním místě k překladu do domácího prostředí, až pak do ústavního zařízení. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: