Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


nezpůsobilost k podpisu a mluvení

11.12.2012 | Ing.Karel Beneš

Moje manželka – nar. 1933 prodělala 28. 11. 2012 těžkou mrtvici v důsledku velkého výronu krve do většiny mozku - pro naprosto neoperabilní stav byla převedena 4. 12. 2012 do hospice. Je ochrnuta na levou část těla, nemůže vůbec mluvit, nemůže nic podepisovat ani jinak komunikovat, nepoznává blízké osoby. Podle primáře hospice je její stav velmi vážný bez možnosti rehabilitace a je alergická na všechny léky. Není tedy nezpůsobilá k právním úkonům pro psychickou poruchu ale v důsledku uvedené těžké mrtvice. Komu a jak podat žádost, abych byl stanoven jejím opatrovníkem a mohl za ni v případě nezbytné potřeby vyřizovat její záležitosti včetně podepisování dokumentů?

Dáte podnět soudu k omezení způsobilosti k právním úkonům a případné stanovení opatrovníka, spolu s lékařskou zprávou. Je vhodné zadat do vyhledavače www.pecujici.cz "omezení způsobilosti k právním úkonům", podívat se na podobné dotazy v poradně a vše vám bude jasné.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: