Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nevděk.

27.9.2017 | Eva

Dobrý den.Starám se o tchýni, již 5 let. Je jí 82 let. Je po těžké mrtvici , je ochrnutá na pravou stranu. Je často protivná , když není vše hned . Dokonce už mě i praštila berlí, nebo mě bije po rukou. Řekla mi , že mě platí, Marně se jí snažím vysvětlit , že mě platí stát, aby nemusela do ústavu.Jsem z toho vyčerpaná, léčím se se zády, ale to ji vůbec nezajímá.

Projevy cévních mozkových příhod provázejí i tzv. orgqanické psychosyndromy, kam patří i povahové změny. Bohužel v negativním slova smyslu, případně u lidí mající tuto vlohu, se vystupňuje. Např. sobeckost, zlobnost, zkrátka morósně rezonantní ladění. Vysvětlování nemá příliš význam, spíš je vhodnější domluvit se s ošetřujícím lékařem na úpravě farmakoterapie, jedná se nejspíš o korelát deprese. Domluva, jak dál, by byla vhodnější s vaším mužem, jedná se o jeho matku. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: