Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Neúnosná délka řízení,

17.10.2012 | Helena

která trvá již druhý rok. V 03/2011 mi byla amputována LDK v bérci. V 04/2011 jsem podala žádost o příspěvek na koupi auta a na úpravu jeho řízení, což mi bylo zamítnuto i přes všechna moje odvolání! a důvod? Údajně se jedná jen o lehké postižení nosného a pohybového ústrojí. Požádala jsem tedy o pomoc VOP (ombudsmana) a na jeho radu jsem v 04/2012 tuto první žádost zrušila, ale hned jsem podala žádost novou o příspěvek na "zvláštní pomůcku", stejného obsahu. Je říjen a dosud na vyjádření "Odboru soc.péče" PÚ čekám. Veškeré odpovědní lhůty úřady doslova ignorují, hlavně že požadovali ověření mého ŘP.
Jsem již druhý rok uzavřena v bytě, bez možnosti jej opustit, protože jeden syn žije v jiném kraji a druhý ŘP ze zdr.důvodů mít nemůže. VOP mi nabídl, pokud st.správa odpovědní lhůty nedodrží, mám mu podat nový podnět, ale já mám velké obavy, že pokud bych VOP znovu podnět podala, úřednická mašinerie se mi pomstí dalším zamítnutím. Jinak, než autem, nezvládnu pro sebe a ml.syna , co je pro nás nezbytné, chod domácnosti, řízení pro sebe a syna na úřadech, sKartu, bankomat, oblečení a jiné nutné aktivity, prostě nezvládnu.
Poraďte, prosím.
Děkuji za radu.

Bylo by vhodné zamyslet se i nad jinou pomůckou, než je auto, kterým, jak píšete, jako jediným zvládnete chod domácnosti, oblečení, bankomat, tedy pro dobu dokud se situace nevyřeší. Odpověď VOP ohledně koupi auta už máte i další možnosti odvolání. Těžko jako psychiatr mohu přijít na jiná řešení, nejsem k tomu ani kompetentní.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: