Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


nesprávné údaje

5.2.2011 | Miloslava

Dobrý den, podle Vašeho návodu jsem si zadala slova "Omezení způsobilosti k právním úkonům" do vyhledávače a nyní si Vás dovoluji upozornit na nesprávné informace, které podáváte svým klientům např. na stránce https://www.pecujici.cz/priruckyonline.shtml?x=200272
Jedná se mi konkrétně např. o § 2 odst. 1, 2 a 3 vyhlášky č. 284/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů a § 70 zák. č. 100/1988 Sb., o sociálním zabezpečení, ve znění pozdějších předpisů – které byly již dávno zrušeny. Další uvedená znění zákonů jsem již vzhledem k výše uváděným informacím neprověřovala, proto nevím, zda i tam nejsou uvedeny již zrušené zákony.
Prosím o prověření Vámi uvedených údajů, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním.

Vzhledem k tomu, že v problematice "Způsobilost k právním úkonům a opatrovnictví" se
především jedná o právní úkony, doporučuji podívat se například na
http://www.dobromysl.cz/scripts/detail.php?id=474


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: