Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


neshody při péči o nemocnou alzheimrem

18.4.2013 | Eliška Šebestová

Dobrý den, moje babička má alzheimer a bydlí ve společné domácnosti s jejím manželem, synem a jeho přítelkyní. Syn na ni pobírá příspěvek k nemohoucnosti a pokud vím, je i jejím opatrovníkem. Podle mého názoru a názoru mé matky se ale o babičku dostatečně nestará, nepečuje dostatečně o její higienu. Zodpovědnost přesouvá na starého dědu, který péči nezvládá. Zajistili jsme s maminkou babičce pobyt v domovince, kde by se o ni přes den postarali a odpoledne zavezli domů. Babičce se tam líbí ale můj strýc tj. pečující osoba po druhém dni pobytu v tomhle zařízení prohlásil, že si nepřeje, aby ho babička navštěvovala, že se o ni má postarat děda. Tohle se nám moc nelíbí. Lze udělat nějaké kroky k nápravě situace? Chceme aby babička prožila svoje stáří v pokud možno v důstojných podmínkách, které doma nemá. Děkuji za odpověď

Vy jste v daném případě "externista", nebydlíte s babičkou. Stará se o ní zřejmě syn pobírající příspěvek na péči a je i jejím opatrovníkem, navíc s babičkou bydlí. Své pochybnosti by bylo vhodné nejdřív probrat se strýcem, o nevhodně prováděné péči můžete informovat úřad práce - kde vyplácejí onen příspěvek. Pokud se domníváte, že uvedenou péčí je babička hrubě zanedbávaná, až týraná, můžete celou záležitost oznámit policii.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: