Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Neschopný otec

26.1.2016 | Eva

Děkuji za vaší odpověď. Jsem pracovně vytížená a určitě bych ráda začala investovat čas konečně do svého života. Vím, že má dluhy ( rychlopujcky) , které nesplácí. Má invalidní důchod. Jeho sousedka mi včera zdělila, že neudrží moč, občas ani stolici. Kašle krev. K lékaři ho nedostanu , protože mi z nemocnice už několikrát utekl. Stál mě už dost peněz , stresu a čas. Musela jsem si najít druhou práci, protože dluží dva nájmy. Nikoho nemá kromě mě. Nechci se už o něj starat, za ty peníze co jsem do něj dala mi nikdo nevrátí a jemu to nikdy nedojde jak mi ubližuje. Chtěla bych se vzdát všeho vůči svému bezpečí do budoucna( aby jeho dluhy nespadli na mne). Nemá žádnou nemovitost, žije v podnájmu. Je nějaká možnost se vzdát otcovství? Opravdu není jakákoliv možnost aby se o něj staral někdo jiný. Já už s nim nechci mít společného. Potřebuji si začít budovat svůj život. A ne svůj pro něj. Člověku, který mi do života nepřinesl nic dobrého. Nebude souhlasit s odvozem. Jeho hodnota je jen alkohol cigarety hospody a lidi jako sou oni, který si bere domů. Každý problémy za něj řeším. Stydím se za něj. Mám ho ráda jako otce, ale jestli se od něj neodpoutám nebudu nikdy klidná. Mám su najít právníka? Či někoho kdo mi stim pomůže.

K budování svého života zkuste spíše zvažovat o návštěvě psychologa, než právníka - k vyjasnění si toho, co vlastně chcete. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: