Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


neschopný otec

25.1.2016 | Eva

Dobrý den, mám dlouholeté starosti se svým otcem. Abych to zkrátila... Není schopný si platit nájem. Poněvadž jakmile důchod dostane do rukou , propije jo. Zdravotně je natom špatně. Hubený, jen pije a kouří. Nic ho nezajímá. Ví, že se o něj dcera postará. Když odejdu, vím že se z něho stane bezdomovec a umře. Už jse to jednou malém stalo , když jsem odešla. Je mi ho líto a mrzí mě že mu je to fuk. Když pije je agresivní. Nevím si rady. Potřebuji pomoc. Kam ho můžu odvést, aby se o něj postarali a nedopustili aby umřel na ulici. Nemám čas na svůj klidný život , mít chuť vybudovat rodinu když mám s nim takové trápení. Děkuji za každou radu

Můžete dát k soudu podnět k omezení způsobilosti k právním úkonům - zbavení svéprávnosti. A stanovení opatrovníka. Ten bude pak bdít nad jeho financemi. Což byste byla případně vy, nebo soud může stanovit veřejného opatrovníka. Odvést jej zatím můžete tam, kam s tím souhlasí, neboť všude podepisuje souhlas se vstupem. Bude s takovým řešením souhlasit? Jeho hodnotový rejstřík je ji jiný, než váš a vy se snažíte dotlačit jej k vašemu.(TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: