Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nepříjemné stáří

27.2.2012 | Petra

Dobrý den, chci se poradit jak mám postupovat v případě 78 leté babičky, která bydlí s námi v domě. Fyzicky je schopna se o sebe postarat, ale po smrti dědy (2 roky) začíná být velice nepříjemná k našemu soužití. Neustále mluví jak má otrávená lůžka (dali jsme je pryč), nyní do všech umyvadel lije savo, že je tam zápach a v rourách lítají čmeláci. Když peru stěžuje se, že to slyší v celém domě, přitom jeji televize je zapnutá tak, že ji naprosto zřetelně slyšíme v 1.patře. Snažím se to nevnímat, ale začínám mít strach s čím příjde, teď už řeší kde zavře moje děti (chce je dát do garáže), už si ani nehrajeme na vlastním dvoře. Psychicky ale nejsem schopna pořád ustupovat, k lékaři ji nedostanu, když měla pravděpodobně lehkou mozkovou příhodu tak nám do hodiny podepsala revers a nechala se dovézt znovu domů. Tento stav je pro mne nadále neudržitelný. Chci se zeptat jedná se o stařeckou demenci, existují léky, které ji trochu zklidní???? Nevím si opravdu už rady a přemýšlíme, že odejeme z domu. Děkuji za radu

Proberte svou situaci s praktickou lékařkou babičky, kam určitě dochází a dohovořit následně na případné společné návštěvě. Nedobrovolně na psychiatrii by byla indikovaná jen v případě "nebezpečná sobě a okolí".


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: