Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nemůže se probrat z umělého spanku

6.11.2020 | Alena

Dobrý den,
Můj tatínek dostal zápal plic, pneumokoka a protože na to nepřišel vcas , dostal se do nemocnice , až když se mu extrémně špatně dýchalo. Dali mu umělou plicní ventilaci a umělý spánek. Do toho nám sdělili , ze má slabé srdce, nález na jícnu. Vše se začalo zlepšovat a najednou mu začala špatně fungovat střeva - má nepruchodnost.
Od včerejška se ho snaží probudit z umělého spánku a prý to pořad nejde, ze je tam nespis nějaký neurologický problém po resuscitaci.
Chtěla bych se zeptat, jak dlouho muže trvat, než se pacient probere a jestli se máme obávat nejhoršího. Stává se to často, ze se pacient neprobudi hned? Popřípadě muže se stát ze si nás napr. nebude pamatovat? Je mu jen 65 let..
Děkuji za upřímnou odpověď..

Je mně moc líto, ale ve vašem případě nemá naše teoretizování příliš praktický význam. Otázky je třeba klást zdravotníkům na místě. Znají celý jeho vývoj a mají zkušenosti s uvedenými stavy. TT
Stránky pečující už koncem ledna 2019 skončily.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: