Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nemohoucí maminka

24.6.2015 | Denisa

Dobrý den,chci se Vás zeptat,a popřípadě si nechat poradit,co mám dělat se svojí mamkou.Před dvěma se jí zhoršil zdravotní stav..začala mít problémy s dýcháním-nyní má doma kyslík a je na něj napojená.Moc toho nezvládne,jen hygienu,najíst se,a něco si přečíst,takže o zbytek se starám já,což by mi nevadilo,kdyby neměla hodně velké výkyvy nálad,kdy jednou mně i dětem nadává do sviní,zlodějů a jiných podobných výrazů,přes dny,kdy má hysterické výlevy s řečmi typu,že ona nám to tady pěkně osladí..dokud bude žít.
no, a pak jsou dny,kdy je milá.Jenže ty špatné dny převažují.Nevím,na koho se mám obrátit,psychicky mě to hodně vyčerpává.Předem Vám děkuji za odpovědˇ..a za případnou radu...Denisa

Maminčin psychický se zhoršil až po onemocnění? Nebo měla celoživotně sklon k zlobným reakcím? Bylo by vhodné situaci probrat s praktickým lékařem a farmakoterapii přizpůsobit danému stavu. Stav lze upravit, což by bylo žádoucí, jak pro ni, tak pro pomáhající okolí. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: