Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nemocný otec

26.7.2017 | Jana Tupcová

Dobrý den, moc ráda bych Vás poprosila o radu, nemám s touto problematikou zkušeností. Můj otec - 67 let, je po úrazu - zlomená pánev, lopatka, žebra. Je již 3 týdny v nemocnici v Pardubicích a je po operaci pánve. Tento týden mu jeho ošetřující lékař oznámil, že více již na chirurgii pro něho udělat nemohou a že ho příští týden přesunou do domácí péče. Otec má ještě železa nad pánvi, které budou odstraněna až 14/8 a bohužel navíc má nemocniční infekci tzn. mrsu. Bohužel díky této infekci je nemožné ho umístit v jakémkoliv zařízení aby po odstranění želez nad pánví mohl rehabilitovat v nějakém rehabilitačním centru. Bohužel maminka otce sama v domácí péči nezvládne a navíc je skutečně třeba odborné rehabilitace. Je možné najít nějaké řešení? Kdo nám může poradit, přeci není možné otce "vyhodit" z nemocnice a tady ho máte doma a poraďte si. Bohužel zatím nebyla možnost hovořit s ošetřujícím lékařem otce v nemocnici ani osobně ani telefonicky - nikdy ze strany lékaře nebyl čas a řešil urgentní případy. Chápu, že to je realita, určitě urgentní případy mají přednost, na druhou stranu členům rodiny nebyla poskytnuta žádná oficiální informace, idkyž jsme se x-krát o kontakt pokoušeli. Moc děkuji za reakci. S pozdravem Jana Tupcová.

Budete muset mluvit s ošetřujícím lékařem, případně se obrátit na jeho nadřízeného. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: