Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nemocný děda :(

11.4.2013 | Daniela

Dobrý den mám na vás dotaz... Děda je nemocný - začalo to o vánocích nejdří se mu špatně dýchalo,odvezli ho do nemocnice už nevím jak dlouho tam byl ale zjistily že má zápal plic,táhlo se to sním dlouho,když už se dostal z nemocnice domu - moc dlouho tam nebyl,sestřenka ho našla ležet doma. DIAGNOZA MRTVICE, okamžitě ho odvezli do liberce do nemocnice vyčistily náké ty cévy po 5 dnech ho převezli do Semil do nemocnice... Vypadalo to že se z té mrtvičky dostane.. Byl dlouho v nemocnici cestoval z jedné do druhé,dělali mu různé testy. Když jsme za ním chodily bylo to hrozné. V tu dobu asi začali jeho problémy s jídlem přestal jíst, ne úplně ale moc toho nesnědl. Poté ho převezli do Liberce (ZNOVA) ještě na náké vyšetření hlavy (stěžoval si na bolesti) a z Liberce místo aby ho odvezli do nemocnice tak ho sanita odvezla domu (protože prý se pan ..... cítil dobře. Byl a je nemohoucí nechodí babička se o něj stará doma. Přestal jíst za víkend sní 10 polévkových lžic vývaru a VŠECHNO opravdu VŠECHNO i čaj vyzvrátí už má 52kg doslova se nám ztrácí před očíma. a ted je to asi 10dní je úplně mimo - volá cizí jména,lidi z práce kde dřív pracoval,říká že je úplně někde v cizině,vidí černé fleky na stěnách,říká že byl včera v nemocnici že tam zapoměl věci - přitom tam vůbec nebyl :( prosím poradně co sním... Když ho odvezeme do nemocnice řekne že chce domu a oni ho tam prý držet nemůžou,výsledky co mu dělali jsou prý všechny v pořádku dědovi je 65 let. Děkuji budu čekat na vaší odpověd

Těžko se dá říci, že děda je fit, jen z hlediska tělesného stavu se však zřejmě jedná o stav relativně stabilizovaný. Ovšem z hlediska psychického se o něm nedá hovořit. Zřejmě došlo u dědy k deliriósnímu stavu, který je provázen stavy zmatenosti a halucinacemi. K stabilizaci psychického stavu by byla vhodná neměnnost prostředí, střídání nemocnice a domova není nejvhodnější. Nebylo by špatné, kdyby se k jeho stavu vyjádřil psychiatr, případně doporučil vhodnou medikaci a zvážil další kroky.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: