Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


nemocná maminka

9.6.2018 | Lenka

Dobrý den,mám dotaz ohledně maminky.V roce 2011 jí zjistili nezhoubný nádor na mozku.Mamka poté odmítla dvakrát striktně operaci a myslela si,že to pořád nějak půjde..Snažili jsme se jí přesvědči,ale marně..Zhruba před rokem se situace začala výrazně zhoršovat..Dnes je to ve fázi,že maminka už tak měsíc leží s těží si dojde na wc,má velké bolesti hlavy a skoro nic kromě ovoce a suchého rohlíku nejí...Je jí už špatně od žaludku..Přesto odmítá odvoz do nemocnice..Také má už nemocí narušený intelekt a už hodně zapomíná...Jezdím tam časo,ale nemůžu tam být každý den,chodím do práce a mám nezletilé děti..Můžu jí proti její vůli zavolat sanitku aby ji odvezli...Měla by být už pod odborným dohledem nebo mi doma umře na podvýživu..Někde jsem zjistila,že je možné zažádat o detenci...Děkuji

Upozorňuji, že aktualizace stránek pečující koncem ledna 2018 skončila. O řádek níž na toto upozorňuji. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: