Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


nemocná maminka

29.3.2016 | Ilona

Dobrý den. Prosím o radu ohledně mojí maminky. Před půl rokem prodělala zlomeninu krčního obratle.Byla ji na tři měsíce nasazená Halo vesta ,upevněná pomocí šroubů do lebky. a tím začali problémy. Prodělala slabou mozkovou k tomu epileptický záchvaty . Dneska je opět v nemocnici a čekáme na výsledky.Opět se pokájela ,byla pomatená a nehodlala spolupracovat.Jelikož to není poprvé co si ani nevzala sama léky,přičemž si myslela,že je brala,dvakrát mohlo dojít k vyhoření bytu,nevím co dál.Žije sama 50km od nás. Já bych si ji ráda vzala ,ale bohužel žiji v podnájmu 2+1 s druhem a dospívající dcerou.Zkusili jsme to na šest neděl a nešlo to.Do pokoje kde jsme my nedám ani židly a dcera v pokojíku spala po tu dobu s maminkou a celý noci všichni vzhůru,nehledě na to,že neměla šanci klidu k učení.Maminku mám moc ráda,ale tohle prostě nejde.Teď nevím jak postupovat a co vůbec dělat?Přestěhovat se k ní nelze.Máme tady práci atd..I když jsme neustále v kontaktu pomocí mobilů,jezdíme k ní co chvíle,pořád je to stres co se tam asi děje. žije na vesnici a není možnost pečovatelky,která by denně kontrolovala její stav. Pomáhá sousedka,ale sama říká,že to takhle nejde.Tak prosím co můžu dělat já? Děkuji s pozdravem .

Myslím, že jste ve svém dotazu vyčerpala všechny možnosti ambulantní a terénní služby, které máte či nemáte k dispozici. Zřejmě vám nezbývá, než sáhnout po ústavním řešení, ale toto tušíte i vy sama. Podíváte se, navštívíte penzion a domovy pro seniory, posoudíte pak sama - z hlediska kvality, dostupnosti tudíž i z hlediska možnosti návštěv. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: