Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


nemoc

6.8.2012 | Věra Cinová

Dobrý den. Za jakých podmínek můžu pečovat o svojeho manžela, kterému doktoři diagnostikují rakovinu? Mám nárok zůstat s ním doma? Manželovi budee letos 65 let.

Prosté sdělení, že má váš manžel rakovinu, ještě nezakládá nic z hlediska vašeho nároku zůstat s ním doma. Je otázkou bližší specifikace postižení, dalšího terapeutického plánu, což je vše potřeba dohořit s ošetřujícím lékařem vašeho muže. Řada nemocných (samozřejmě dle zdravotního stavu, který je nejpodstatnější) samostatně dochází na onkologii a pomoc z hlediska okolí je především emocionální.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: