Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nechtějí pečovat o rodiče z důvodu zhoršení finanční situace.

27.6.2011 | Olga Čmielová

Dobrý den. Prosím vás jak se postupuje v případě že o nemocného rodiče po mozkové mrtvici se děti odmítnout starat.Nemocná paní je prozatím umístěná v LDN ale za měsíc by ji měl pobyt skončit, má 3 děti ale nikdo z nich nechce v práci vzít výstup a starat se o mamku. Tvrdí že pokud vláda neumí vytvořit důstojné podmínky pro lidi kteří se o nemocné staraji tak je nikdo nemůže donutit vzít v práci výstup a za nějakých 4000 nebo v lepším případě za 8000 tisíc zůstat doma. Všichni mají hypotéky a nezletilé děti. LDN zase tvrdí že je to nezajímá a za měsíc doveze sanita mamku domů, a já se ptám je to možné dovést domů nemocného člověka aniž by měl zajištěnou 24hodinovou péčí? Tohle jsem vyslechla na návštěvě u příbuzné v LDN.

Je otázkou, jak se na konci pobytu matky v LDN domluví děti s jejím ošetřujícím lékařem. Péči nemusí zajišťovat samy, mohou ji zajistit jinou způsobem, následně jiné ústavní zařízení.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: