Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nechce jít do domova pro seniory

19.5.2015 | Tereza

Dobrý den,
prosím co se dá dělat, když nezvládáme péči o 80letého dědu (Alzheimer, těžká závislost), který ale nechce jít do domova pro seniory, resp. podepsat žádost? Něco na způsob zbavení svéprávnosti? To ale bude trvat dlouho...
Děkuji

Je-li u dědečka diagnostikován syndrom demence, či trpí závislostí ať už na alkoholu, či na psychoaktivních látkách, těžko může být přijat do domova pro seniory běžného typu. Žádost musí podepsat. Obě diagnózy jsou kontraindikací k přijetí. Kontraindikace pro přijetí do domova seniory běžného typu:
•osoby, jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování akutní péče v lůžkovém zdravotnickém zařízení
•osoby závislé na alkoholu, případně na jiných návykových látkách
•osoby, které trpí výraznou poruchou osobnosti, která by narušovala klidné soužití s ostatními klienty.
Dědeček byl zřejmě vyšetřen praktickým lékařem, či neurologem, psychiatrem a dle míry postižení doručil další postup, pravděpodobně umístění do Domova se zvláštním režimem.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: